Bu sözleşme Türkçe dilinde yazılmıştır.
Son Değiştirilme Tarihi: 23 Eylül 2019 Cuma
Hak ve Sorumluluklar Bildirimi
İşbu Hak ve Sorumluluklar Bildirimi (“Bildirim”, “Koşullar” veya “HSB”) Gittick İlkeleri’ne dayalı olarak hazırlanmış olup, kullanıcılarla ve Gittick ile ve “Gittick Hizmetleri” veya “Hizmetler” adını verdiğimiz Gittick markaları, ürünleri ve hizmetleri ile etkileşimde bulunan diğer şahıslarla aramızdaki ilişkinin tabi olduğu hizmet koşullarımızdır. Gittick Hizmetlerini kullanarak ya da Gittick Hizmetlerine erişerek, aşağıdaki Kısım 13’e uygun olarak zaman zaman güncellenen bu Bildirimi kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca, bu belgenin sonunda Gittick’in nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak kaynaklar bulacaksınız.
Gittick çok çeşitli Hizmetler sağladığından belirli bir uygulama, ürün veya hizmetle etkileşiminiz için geçerli olan ek koşulları incelemenizi ve kabul etmenizi isteyebiliriz. Bu ek koşulların işbu HSB ile çelişmesi halinde, ihtilafın kapsamı dahilinde, ilgili uygulama, ürün veya hizmeti kullanımınıza ilişkin olarak uygulama, ürün veya hizmetle ilişkili ek koşullar geçerli olacaktır.
Gizlilik
Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir. Veri İlkemizi, Gittick’i kullanarak başkalarıyla nasıl paylaşımda bulunabileceğiniz ve size ait bilgileri ve içerikleri nasıl topladığımız ve kullanabileceğimiz hakkında önemli açıklamalar yapmak için tasarladık. Veri İlkesi’ni okumanızı ve daha bilinçli kararlar almanıza yardımcı olacak şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.
İçeriklerinizi ve Bilgilerinizi Paylaşma
Gittick’te paylaştığınız bilgilerin ve içeriklerin tamamı sizin mülkiyetinizdedir ve bu bilgilerin nasıl paylaşıldığını gizlilik ve uygulama ayarlarınız aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca:
Fotoğraflar ve videolar gibi fikri mülkiyet hakları kapsamında bulunan içerikler için, tarafımıza, gizlilik ve uygulama ayarlarınıza tabi olan şu izni verirsiniz: Tarafımıza, Gittick’te ya da Gittick ile bağlantılı bir şekilde paylaştığınız fikri mülkiyet hakkı olan herhangi bir içeriği kullanmamız için münhasır olmayan, devredilebilir, alt lisans atanabilir, telifsiz, uluslararası bir lisans verirsiniz (Fikri Mülkiyet Lisansı). Fikri mülkiyet hakkı olan içeriğinizi ya da hesabınızı sildiğinizde, söz konusu içerik başkalarıyla paylaşılmadıysa veya bu kişiler tarafından silindiyse, bu Fikri Mülkiyet Lisansı’nın geçerliliği de sona erer.
Fikri mülkiyet hakkı olan içeriği sildiğinizde, söz konusu içerik, bilgisayardaki geri dönüşüm kutusunun boşaltılmasına benzer bir şekilde silinir. Ancak, silinen içeriğin makul bir zaman aralığı dahilinde yedek kopyalarda kalabileceğini kabul edersiniz (ancak bu bilgilere başkalarının ulaşması mümkün olmayacaktır).
Bir uygulamayı kullandığınızda uygulama içeriklerinize, bilgilerinize ve bunların yanı sıra diğer kişilerin sizinle paylaştığı içerik ve bilgilere erişmek için izninizi isteyebilir. Uygulamaların, gizliliğinize saygı göstermelerini şart koşmaktayız ve ilgili bilgi ve içeriklerin uygulama tarafından nasıl kullanılabileceğini, saklanabileceğini ve aktarılabileceğini, uygulama ile olan anlaşmanız kontrol edecektir. (Diğer kişilerin uygulamalara hangi bilgileri paylaşabileceğini nasıl kontrol edebileceğiniz dahil, platform hakkında daha fazla bilgi için Veri İlkemizi ve Platform Sayfamızı okuyun.)
‘Herkese açık’ ayarını kullanarak bilgi veya içerik yayınladığınızda, bu herkesin (Gittick dışından şahıslar dahil) bu bilgiye erişerek bu bilgiyi kullanmasına ve sizinle (yani adınız ve profil resminizle) ilişkilendirmesine izin verdiğiniz anlamına gelir.
Gittick hakkındaki görüşleriniz ve diğer önerileriniz bizim için her zaman çok önemlidir, ancak sizin bu görüş ve önerileri sunma yükümlülüğünüz olmadığı gibi, bizim de görüş ve önerilerinizi kullandığımız takdirde size bir bedel ödeme yükümlülüğümüz olmayacağını kabul edersiniz.
Emniyet
Gittick’in emniyetli kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız, ancak bunu yine de garanti edemeyiz. Gittick’un emniyetli kalmasını sağlamak için aşağıdaki taahhütlerde bulunarak bize yardımcı olmanıza ihtiyaç duymaktayız:
Gittick’te izin verilmeyen ticari iletişimler (spam gibi) yayınlamayacaksınız.
Önceden iznimizi almadan, otomatik araçlar (adres toplama botları, robotlar, spider ya da kazıyıcılar) kullanarak diğer kullanıcılara ait içerikleri veya bilgileri toplamayacak ya da Gittick’e erişmeyeceksiniz.
Gittick’te saadet zinciri gibi, yasalara uygun olmayan çok katlı pazarlama faaliyetlerinde bulunmayacaksınız.
Virüs ya da başka kötü niyetli kodlar yüklemeyeceksiniz.
Başka birisine ait giriş bilgilerini istemeyecek veya başka birisinin hesabına erişmeyeceksiniz.
Herhangi bir diğer kullanıcıyı rahatsız, tehdit ya da taciz etmeyeceksiniz.
Nefret söylemi, tehditkar veya pornografik nitelikli ya da şiddeti teşvik eden, çıplaklık ya da görsel veya keyfi şiddet içeren herhangi bir içerik yayınlamayacaksınız.
İlgili yaş tabanlı kısıtlamalara uymadan alkol, flört ya da yetişkinlere yönelik içerikler (reklamlar dahil) barındıran herhangi bir üçüncü şahıs uygulaması geliştirmeyecek veya çalıştırmayacaksınız.
Gittick’i yasadışı, aldatıcı, kötü niyetli veya ayrımcı bir amaç doğrultusunda kullanmayacaksınız.
Gittick’in düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyecek, kapasitesini zorlayacak, yavaşlatacak ya da görünümü olumsuz etkileyecek hizmet engelleme saldırısı [DoS] veya sayfa oluşturma işlevine ya da diğer Gittick işlevlerine müdahale etmek gibi eylemlerde bulunmayacaksınız.
İşbu Bildirimin ve ilkelerimizin ihlal edilmesine yönelik herhangi bir tavsiye ya da destek sağlamayacaksınız.
Kayıt ve Hesap Güvenliği
Gittick kullanıcıları gerçek adlarını ve bilgilerini vermektedir ve bunun böyle kalmasını sağlamak için yardımınıza ihtiyaç duymaktayız. Kayıt süreci ve hesap güvenliğinizin muhafaza edilmesine ilişkin tarafımıza verdiğiniz taahhütlerden bazıları şunlardır:
Gittick’te yanlış kişisel bilgiler vermeyecek veya kendinizden başka birisi için kişinin iznini almadan hesap oluşturmayacaksınız.
Birden fazla kişisel hesap oluşturmayacaksınız.
Hesabınızı kapatırsak, iznimiz olmadan yeni bir hesap oluşturmayacaksınız.
Kişisel zaman tünelinizi öncelikli olarak kendi ticari kazancınız için kullanmayacaksınız ve bu gibi amaçlar için bir Gittick Sayfası kullanacaksınız.
13 yaşından küçükseniz Gittick’u kullanmayacaksınız.
Hüküm giymiş bir cinsel suçluysanız Gittick’i kullanmayacaksınız.
İletişim bilgilerinizin doğru ve güncel kalmasını sağlayacaksınız.
Şifrenizi (veya geliştiriciler için, gizli anahtarınızı) paylaşmayacak, başkalarının sizin hesabınıza erişmesine izin vermeyecek veya hesabınızın güvenliğini tehlikeye düşürecek başka eylemlerde bulunmayacaksınız.
Hesabınızı (yönettiğiniz Sayfalar veya uygulamalar dahil) önceden yazılı iznimizi almadan, kimseye transfer etmeyeceksiniz.
Hesabınız ya da Sayfanız için bir kullanıcı adı veya benzer bir tanıtıcı seçerseniz, uygun gördüğümüz takdirde bu kullanıcı adını kaldırma veya geri alma hakkını saklı tutarız (mesela, bir ticari marka sahibinin, bir kullanıcının gerçek adıyla yakından ilişkisi olmayan bir kullanıcı adı hakkında şikayette bulunduğu durumlarda).
Diğer Şahısların Haklarını Koruma
Diğer insanların haklarına saygı gösteriyor ve sizden de aynısını bekliyoruz.
Gittick üzerinde başkalarına ait hakları ya da yasaları ihlal eden herhangi bir içerik paylaşmayacak veya bu tür bir eylemde bulunmayacaksınız.
Bu Bildirimi ya da ilkelerimizi ihlal ettiğini düşünürsek, Gittick’te paylaştığınız herhangi bir içeriği ya da bilgiyi kaldırabiliriz.
Size, fikri mülkiyet haklarınızı korumaya yardımcı olacak araçlar sunuyoruz. Daha fazla bilgi almak için Fikri Mülkiyet Hakkı İhlali Nasıl Şikayet Edilir sayfamızı ziyaret edin.
Başka birisinin telif hakkını ihlal ettiği düşüncesiyle içeriğinizi silmemiz durumunda, söz konusu içeriğin yanlışlıkla silindiği kanısındaysanız, karara itiraz fırsatınız olacaktır.
Diğer insanların fikri mülkiyet haklarını sürekli ihlal ederseniz, hesabınızı uygun gördüğümüz takdirde kapatırız.
Marka Kullanım Kurallarımızda açıkça izin verilen durumlar veya bizden önceden yazılı izin alındığı durumlar haricinde, telif haklarımızı veya Ticari Markalarımızı ya da karışıklığa neden olabilecek benzer markaları kullanmayacaksınız.
Kullanıcılardan bilgi toplamak istiyorsanız, kendilerinin rızasını almanız, bilgilerini toplayanın siz olduğunuzu (ve Gittick olmadığını) açık bir biçimde belirtmeniz ve hangi bilgileri topladığınızı ve bunları nasıl kullanacağınızı açıklayan bir gizlilik ilkesi yayınlamanız gerekmektedir.
Gittick’te kimsenin kimlik belgelerini ya da mali açıdan kritik öneme sahip bilgileri paylaşmayacaksınız.
Kendi rızaları olmaksızın, kullanıcıları etiketlemeyecek veya kullanıcı olmayan kişilere e-posta daveti göndermeyeceksiniz. Gittick, kullanıcıların etiketlemeyle ilgili görüşlerini bildirmelerine olanak sağlamak için sosyal şikayet araçları sunar.
Cep Telefonları ve Diğer Mobil Cihazlar
Mobil hizmetlerimizi şu anda ücretsiz olarak sunmaktayız, ancak operatörünüzün normal ücret ve tarifelerinin (kısa mesaj ve internet bağlantısı (veri) ücretleri gibi) yine de geçerli olacağını lütfen unutmayın.
Cep telefonu numaranızı değiştirmeniz ya da kapatmanız halinde, size gönderilen mesajların eski numaranızı devralan şahsa gönderilmediğinden emin olmak için, Gittick’teki hesap bilgilerinizi 48 saat içinde güncelleyeceksiniz.
Kullanıcıların, cihazlarını Gittick’te görebildikleri tüm bilgilerle (bir uygulama aracılığıyla dahil) eşitlemeleri için gerekli izin ve tüm hakları veriyorsunuz.
Ödemeler
Gittick’te bir ödeme yaptığınızda, başka koşulların geçerli olduğu belirtilmediği sürece Ödeme Koşullarımızı kabul edersiniz.
Uygulama ve İnternet Sitesi Geliştiricileri/Operatörleri için Geçerli Özel Hükümler
Bir Platform uygulaması veya internet sitesinin geliştiricisi veya operatörüyseniz, ya da Sosyal Eklentiler kullanıyorsanız, Gittick Platform İlkesi’ne uymanız gerekir.
Gittick Tarafından Sunulan veya Geliştirilen Reklamlar ve Diğer Ticari İçerikler Hakkında
Hedefimiz kullanıcılarımız ve reklamverenler için değerli olan reklamlar ve diğer ticari veya sponsorlu içerikler sunmaktır. Bunu gerçekleştirmemize yardımcı olmak için, aşağıdakileri kabul edersiniz:
Sunduğumuz veya geliştirdiğimiz ticari, sponsorlu veya ilgili içeriklerle (beğendiğiniz bir marka gibi) bağlantı olarak kullanıcı adınızı, profil resminizi, içeriğinizi ve bilgilerinizi kullanmamıza izin verirsiniz. Bunun anlamı, örneğin, bir işletme veya diğer kuruluş ya da kişiye, size bir bedel ödemeden, içeriğiniz veya bilgilerinizle birlikte adınızı ve/veya profili göstermesi için bize bir ücret ödemesi için izin verirsiniz. İçeriğiniz veya bilgileriniz için belirli bir hedef kitlesi seçtiyseniz, bunları kullanırken seçiminize saygı duyacağız.
Size ait içerikleri ya da bilgileri, izniniz olmaksızın reklamverenlere vermeyiz.
Bazı hizmet ve iletişimlerin ödemeli olduğunu her zaman belirtmeyebileceğimizi kabul edersiniz.
Reklamverenler İçin Geçerli Özel Hükümler
Herhangi bir reklam veya başka bir ticari ya da sponsorlu aktivite veya içerik oluşturmak, göndermek ve/veya sunmak için kendi kendine (self servis) reklam oluşturma arayüzlerimizi kullanıyorsanız (toplu olarak “Self Servis Reklam Arayüzleri”), Self Servis Reklam Koşullarımızı kabul edersiniz. Ayrıca, Gittick’e veya yayıncı ağımıza yerleştirilen reklamınız ya da diğer ticari veya sponsorlu aktivite ve içerikler, Reklam İlkelerimize uymalıdır.
Sayfalar İçin Geçerli Özel Hükümler
Gittick’te bir Sayfa oluşturur veya yönetirseniz ya da Sayfanızda bir promosyon veya teklif düzenlerseniz, Sayfalar Koşullarımızı kabul etmiş olursunuz.
Yazılımlar İçin Geçerli Özel Hükümler
Tek başına yazılım ürünü, uygulama veya tarayıcı eklentisi gibi yazılımlarımızı indirir veya kullanırsanız, zaman zaman yazılımı iyileştirmek, yükseltmek ve daha fazla geliştirmek için yazılım tarafından yükseltmeler, güncellemeler ve ek özellikler indirilebileceğini ve bunların yüklenebileceğini kabul etmiş olursunuz.
Bir açık kaynak lisansı altında açıkça izin verilmediği veya size açık yazılı izin vermediğimiz takdirde, yazılımımızı değiştiremez, türevlerini oluşturamaz, kaynak koda dönüştüremez veya bir başka şekilde bizden kaynak kod çekmeye çalışamazsınız.
Değiştirmeler
Bu koşullarda değişiklik yapmadan önce size bildireceğiz ve Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeden önce yeniden düzenlenen koşulları inceleme ve görüşlerinizi iletme fırsatı sunacağız.
Bu Bildirimde ele alınan veya referans verilen ilkelerde, kurallarda veya diğer terimlerde değişiklik yaptığımız takdirde, Site Yönetimi Sayfası’nda bildirimde bulunabiliriz.
Koşullarımızda, ilkelerimizde veya kurallarımızda yapılan değişikliklere ilişkin bildirimin ardından Gittick Hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz değişen koşullarımızı, ilkelerimizi veya kurallarımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir.
Fesih
İşbu Bildirim’in özünü ya da metnini herhangi bir şekilde ihlal etmeniz ya da tarafımızı bir risk veya başka bir muhtemel hukuki yaptırıma maruz bırakmanız durumunda, Gittick’i size sunmaya kısmi olarak ya da bütünüyle son verebiliriz. Bu durumu tarafınıza e-posta yoluyla ya da hesabınıza erişim sağlamayı bir sonraki deneyişinizde bildireceğiz. Ayrıca dilediğiniz zaman hesabınızı silebilir ya da uygulamanızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu tür durumlarda işbu Bildirim feshedilecek, ancak aşağıda sıralanan hükümler geçerliliğini korumaya devam edecektir: 2.2, 2.4, 3-5, 9.3 ve 14-18.
İhtilaflar
Bu Bildirim ya da Gittick ile ilişkili olarak ya da bunlardan kaynaklı olarak meydana gelen herhangi bir iddia, dava nedeni ya da ihtilafı (iddia), TÜRKİYE Yerel Mahkemesi’nde çözümleyeceksiniz ve tüm bu iddialarla ilgili dava açmak maksadıyla bu mahkemelerin kişisel yargı alanına başvuracaksınız. Hem bu Bildirim, hem de tarafınız ve bizim tarafımız arasında meydana gelebilecek herhangi bir dava konusu, yasa hükümlerinin çakışmasına bakılmaksızın TÜRKİYE yasalarına tabi olacaktır.
Gittick üzerinde size ait faaliyetler, içerik ve bilgilerle ilişkili olarak herhangi bir şahsın, tarafımıza size karşı bir dava konusu getirmesi halinde, söz konusu dava konusuyla ilgili oluşabilecek tüm hasar, ziyan ya da herhangi bir harcamaya karşı (makul hukuki ücretler ve giderler dahil) tarafımızı beri kılacak ve tarafımızın bu hasarlara karşı sorumlu tutulmayacağını garanti edeceksiniz. Kullanıcı davranışlarına ilişkin kurallar belirlememize rağmen, kullanıcıların Gittick’taki eylemlerini kontrol etmiyoruz veya yönlendirmiyoruz ve kullanıcıların Gittick’ta aktardığı ya da paylaştığı içerik ve bilgilerden sorumlu değiliz. Gittick’ta karşılaşabileceğiniz herhangi bir saldırgan, uygunsuz, müstehcen, kanunlara aykırı ve başka bir biçimde uygunsuz içerik ya da bilgiden tarafımız sorumlu değildir. Herhangi bir Gittick kullanıcısının çevrimiçi ya da çevrimdışı davranışlarından sorumlu değilizdir.
GİTTİCK’I SÜREKLİ SORUNSUZ ÇALIŞIR DURUMDA, VİRÜSSÜZ VE EMNİYETLİ TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ, ANCAK GİTTİCK’U KULLANIRKEN KARŞI KARŞIYA KALABİLECEĞİNİZ RİSKLER TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLACAKTIR. GİTTİCK; ZIMNİ PAZARLANABİLİRLİK, ÖZEL BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR SARİH VEYA ZIMNİ GARANTİ VERİLMEDEN OLDUĞU GİBİ SUNULMAKTADIR. GİTTİCK’UN HER ZAMAN GÜVENLİ, GÜVENİLİR VE HATASIZ OLACAĞINI VE GİTTİCK’UN HER ZAMAN KESİNTİLER, GECİKMELER VEYA BOZUKLUKLAR OLMADAN ÇALIŞACAĞINI GARANTİ ETMEYİZ. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA AİT EYLEM, İÇERİK, BİLGİ VEYA VERİLERDEN GİTTİCK SORUMLU DEĞİLDİR VE BİZİ, DİREKTÖRLERİMİZİ, GÖREVLİLERİMİZİ, ÇALIŞANLARIMIZI VE ARACILARIMIZI, BİLİNEN VEYA BİLİNMEYEN, HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA KARŞI AÇMIŞ OLDUĞUNUZ BİR DAVA KONUSUNDAN DOĞAN VEYA BU TÜR BİR DAVA KONUSUYLA İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR TALEPTEN VE HASARDAN İBRA EDERSİNİZ. BU MADDEYLE ŞUNLAR İFADE EDİLMEKTEDİR: İBRANIN YÜRÜTÜLMESİ ESNASINDA ALACAKLININ KENDİ LEHİNE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİ VE BUNDAN ŞÜPHELENMEDİĞİ, BİLMİŞ OLMASI DURUMUNDA BORÇLUYLA ANLAŞMASINI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEYECEK OLAN TALEPLER, GENEL BİR İBRA KAPSAMINDA YER ALMAZ. BU TÜRDE ZARARLARIN MEYDANA GELEBİLECEĞİ ÖNCEDEN TARAFIMIZA AÇIKLANMIŞ DAHİ OLSA, İŞBU BİLDİRİM YA DA GİTTİCK’TEN KAYNAKLANAN YA DA BUNLARLA BAĞLANTILI, HİÇBİR ZAYİ OLMUŞ KAZANÇ VEYA DİĞER DOLAYLI, ÖZEL, ENDİREKT, ARIZİ HASARLAR KONUSUNDA TARAFIMIZ, SİZE KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR. BU BİLDİRİM YA DA GİTTİCK’TEN KAYNAKLANAN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ, YÜZ TÜRK LİRASI (100 TL) DAHA FAZLA YA DA GEÇTİĞİMİZ ON İKİ AY İÇİNDE BİZE ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TUTARDAN DAHA FAZLA OLMAYACAKTIR. YÜRÜRLÜKTEKİ YASA, YÜKÜMLÜLÜĞÜN YA DA ARIZİ VEYA DOLAYLI HASARLARIN HARİÇ TUTULMASINA YA DA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; DOLAYISIYLA YUKARIDA BELİRTİLEN SINIRLANDIRMA YA DA HARİÇ TUTMA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU TÜR DURUMLARDA GİTTİCK’UN YÜKÜMLÜLÜĞÜ, YÜRÜRLÜKTEKİ YASA ÇERÇEVESİNDE İZİN VERİLEN EN GENİŞ ÖLÇÜ İLE SINIRLI OLACAKTIR.
Türkiye Sınırları Dışındaki Kullanıcılar için Geçerli Özel Hükümler
Herkes için tutarlı standartlar bulunduran, küresel bir topluluk yaratmak için uğraşıyoruz, ancak aynı zamanda yerel yasalara uyulmasını da sağlamaya çalışıyoruz. Aşağıdaki hükümler Türkiye sınırları dışından Gittick ile etkileşimde bulunan kullanıcılar ve kullanıcı olmayanlar için geçerlidir:
Kişisel verilerinizin, Türkiye dahilinde aktarılmasına ve işlenmesine izin verirsiniz.
Türkiye tarafından ambargo uygulanan bir ülkede yaşıyorsanız ya da ülkeniz TÜRKİYE Hazine Bakanlığı’nın Özel Atanmış Uluslar listesinde yer alıyorsa, Gittick üzerinden ticari faaliyetler yürütmeyecek (reklam veya ödemeler gibi) veya bir Platform uygulaması ya da internet sitesi işletmeyeceksiniz. TÜRKİYE kaynaklı ürün, hizmet ve yazılımları almanız yasaklanmışsa, Gittick’u kullanmayacaksınız.
Tanımlar
“Gittick” veya “Gittick Hizmetleri” ifadesi kapsamında, aşağıda sıralananlar üzerinden sunmakta olduğumuz özellik ve hizmetler yer alır: (a) www.gittick.com internet sitesi ve Gittick markası ya da ortaklığı kapsamındaki diğer tüm internet siteleri (alt etki alanları, uluslararası sürümler, gereçler ve mobil sürümler dahil); (b) Platformumuz; (c) Beğen düğmesi, Paylaş düğmesi gibi sosyal eklentiler ve diğer benzer olanaklar ve (d) şu anda mevcut olan ya da gelecekte geliştirilecek diğer ortamlar, markalar, ürünler, hizmetler, yazılımlar (araç çubuğu gibi), cihazlar ya da ağlar. Gittick, tamamen kendi takdirine bağlı olarak belirli marka, ürün veya hizmetlerinin bu HSB ile değil ayrı koşullarla yönetildiğini belirleme hakkını saklı tutar.
“Platform” ifadesi kapsamında, uygulama geliştiricileri ve internet sitesi operatörleri dahil başkalarının Gittick’tan veri almasına ya da bize veri temin etmesine olanak sağlayan bazı uygulama programlama arabirimleri ve hizmetler (içerik gibi) yer alır.
“Bilgi” ifadesi kapsamında, Gittick ile etkileşimde bulunan kullanıcıların ve etkileşimde bulunmayan kişilerin eylemleri dahil sizin hakkınızdaki gerçekler ve diğer bilgiler yer alır.
“İçerik” ifadesi kapsamında, sizin veya diğer kullanıcıların Gittick Hizmetlerini kullanarak gönderdiği, sağladığı veya paylaştığı her şey yer alır.
“Veri”, “kullanıcı verileri” veya “kullanıcıların verileri” ifadesi kapsamında, sizin veya üçüncü şahısların Gittick’tan alabileceği ya da Platform aracılığıyla Gittick’e temin edebileceği içerikler ve bilgiler yer alır.
“Gönderi” ifadesi kapsamında, Gittick’te yayınladığınız ya da Gittick’i kullanarak sunduğunuz gönderiler yer alır.
“Kullanım” ifadesi kapsamında, söz konusu içerik, bilgi veya verilerin kullanımı, çalıştırılması, kopyalanması, sergilenmesi, görüntülenmesi, dağıtılması, değiştirilmesi, çevirisinin yapılması ya da bunları temel alarak yeni içerik, bilgi veya verilerin oluşturulması yer alır.
“Uygulama” ifadesi kapsamında, Platformu kullanan ya da Platforma erişim sağlayan herhangi bir uygulama veya internet sitesi ve bizden veri alan ya da almış olan diğer her şey yer alır. Artık Platforma erişmiyorsanız ancak bizden gelen tüm verileri silmediyseniz, verileri silene dek uygulama koşulları geçerli olacaktır.
“Ticari Markalar” ifadesi kapsamında, burada sağlanan ticari marka listesi yer alır.
Diğer
İkamet ettiğiniz veya işinizin bulunduğu asıl yer Türkiye’deyse, bu Bildirim sizinle Gittick, Inc. arasında bir sözleşmedir. “Bize,” “bizi,” “biz” ve “bizim” ifadeleri, hangisinin geçerli olduğuna bağlı olarak Gittick, Inc. anlamına gelmektedir.
İşbu Bildirim, taraflar arasında Gittick ile ilgili sözleşmenin tamamını teşkil etmekte ve bundan önce yapılmış tüm sözleşmelerin yerini almaktadır.
Bu Bildirime bağlı herhangi bir kısmın yürütülemez olduğu tespit edilirse, geriye kalan kısım yürürlükte kalacak ve geçerliliğini korumaya devam edecektir.
Bu Bildirime bağlı herhangi bir kısmı yürütme konusunda başarısız olmamız halinde, bu durum bir feragat olarak kabul edilmeyecektir.
Bu Bildirim üzerinden yapılacak herhangi bir değişiklik ya da feragat, tarafımızca yazılı olarak yapılmalı ve imzalanmalıdır.
İşbu Bildirim kapsamındaki haklarınızın veya yükümlülüklerinizin hiçbirini, tarafımızdan izin alınmaksızın başkasına devretmeyeceksiniz.
Herhangi bir birleşme, iktisap, varlık satışı ya da yasa veya diğer bir hükmün işletilmesi ile bağlantılı olarak, işbu Bildirim kapsamındaki hak ve yükümlülüklerimizin tamamı, tarafımızca serbest bir şekilde devredilebilir.
İşbu Bildirim kapsamındaki hiçbir husus, yasalarla uyumlu hareket etmemizi engellemeyecektir.
İşbu Bildirim, herhangi bir üçüncü şahsın lehine hak sağlamayacaktır.
Size açık bir şekilde verilmemiş tüm haklar saklı tutulmaktadır.
Gittick’i kullanırken veya Gittick’e erişirken yürürlükteki tüm yasalara uyumlu hareket edeceksiniz.